Трубопровідна арматура, що є частиною імпульсно-запобіжного пристрою, вбудована в головну арматуру, або існуюча як окремий винесений елемент, що забезпечує при відповідному перевищенні тиску робочого середовища аварійне спрацьовування та направлення робочого середовища в привід головної арматури, наводячи її в дію.
Трубопровідна арматура, в якій робоче середовище не змінює напрямки свого руху на виході порівняно з напрямком на вході, тобто вхідний та вихідний патрубки знаходяться на одній осі.
Трубопровідна арматура, в якій герметизація фланцевих роз’ємів, щтока або шпинделя відносно зовнішнього середовища, забезпечується за рахунок застосування проміжного легкоплавкого ущільнювача.
Трубопровідна арматура, у якої з'єднання вхідного та вихідного патрубків з фланцями на трубопроводі здійснюється за допомогою шпильок з гайками, що проходять уздовж корпусу арматури.
Газоподібна, рідка або сипуча речовина (у деяких випадках двофазна), що переміщається трубопроводом з арматурою.
Максимальна температура робочого середовища за нормального перебігу технологічного процесу (без урахування короткочасних підвищень).
Це найбільший надлишковий тиск, у якому забезпечується нормальна експлуатація за заданої робочої температури.
Промислова трубопровідна арматура, призначена для розподілу потоку робочого середовища за певними напрямками або для змішування потоків.
Кран, призначений для розподілу потоку робочого середовища за певними напрямками.
Промислова трубопровідна арматура, призначена для регулювання параметрів робочого середовища за допомогою зміни її витрати.
Клапан, призначений для регулювання параметрів робочого середовища за допомогою зміни його витрати та керований від зовнішнього джерела енергії.
(Рухома, пов'язана з приводним пристроєм) частина затвора, що дозволяє при взаємодії з сідлом керувати (регулювати) параметрами потоку робочих середовищ за допомогою зміни прохідного перерізу.
Промислова трубопровідна арматура, призначена для регулювання параметрів робочого середовища за допомогою зміни її витрати та керована безпосередньо від робочого середовища.
1. Механізм, що входить у приводи машин та служ. для зниження кут. швидкості веденого валу з метою підвищення крут. мом. У нар. застосовують зубч., цеп., черв'яч. Передачі, а також використовують їх у різних поєднаннях – черв'яч. і зубч., цепн. та зубч. і т.п.
2. Пристрій для зниження та підтримки постійного тиску робочого середовища (газу, пари або рідини) на виході з балону або іншої ємності з вищим тиском, що одночасно виконує функції, оберігає та запірних клапанів. Основний елемент редуктора - редукційний клапан, пов'язаний згинання плоскою мембраною, на яку з одного боку діє гвинтова пружина, а з іншого - тиск газу або рідини.
Напрацювання арматури від початку експлуатації або її поновлення після середнього чи капітального ремонтів до настання граничного стану, обумовленого нормативно-технічною документацією.